Kanały RSS

Dziś pisanie o kanałach RSS wydaje się być śmieszne, jednak w chwili projektowania zakresu tematycznego tej strony, przeciętny użytkownik Windowsa nie miał pojęcia co to kanał RSS.

Więc RSS to technologia, która pozwoli Ci na śledzenie zmian w serwisach z poprzedniej strony (i nie tylko) z jednego programu. Przykładowo, wchodzisz na linux.pl i widzisz tam pod różnymi działami ikonki ikona RSS. Odnośniki kryjące się pod tymi obrazkami prowadzą do plików w formacie xml, które mogą być czytane przez odpowiednie programy, takie jak akregator dla KDE. Również przeglądarki obsługują kanały RSS. Po zasubskrybowaniu kanału RSS, z chwilą dodania jakiegoś newsa na stronie, otrzymasz automatycznie informację o tym. Większość kanałów pozwala od razu na przeczytanie takiego newsa lub jego części, przy czym uruchomienie przeglądarki na stronie, do której linkuje wpis z kanału RSS to kwestia chwili.

Istnieje jeszcze jeden sposób na informowanie użytkowika o dostępnych kanałach RSS, jest to informacja w specjalnym miejscu w kodzie strony. Przeglądarka WWW zwykle interpretuje taką informację i, przykładowo, wyświetla dostępne kanały na pasku stanu.

czytnik akregator

Czytnik akregator