Blobwars: Blob and Conquer

Gatunek

Strzelanka połączona z przygodówką, osadzona w realiach sci-fi.

Grafika

3D OpenGL

Fabuła

Zachęceni ostatnim zwycięstwem Boba nad Galdovem, Blobowie po raz kolejny chwycili za broń i rozpoczęli odbijanie swojego świata. Szeroko zakrojone krwawe działania wojenne przyniosły wiele ofiar wśród Blobów. Nie zamierzali się jednak poddawać.

Ostatecznie Blobowie zajęli pozycje umożliwiające im atakowanie czterech głównych baz obcych: magazynowni, laboratorium biomedycznego, transformatora biomechanicznego i wieży. Zbierano wywiad i trwały przygotowania...

Losowa plansza z Blobwars: Blob and Conquer

Aż tu pewnego dnia zwiadowca Teeka nie wrócił. Jeden z zaufanych Blobów, radzący sobie w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach - Bob - uznał tę nieobecność za niepokojącą.

Ciemną burzową nocą wybrał się samotnie w kierunku upraw wiśniowych - ostatniej znanej pozycji Teeki - i rozpoczął systematyczne poszukiwania jakichkolwiek śladów, mogących go doprowadzić do swojego sprzymierzeńca.

Bob, chociaż przeprowadził drobiazgowe poszukiwania, nie mógł znaleźć niczego, co wskazywałoby na losy przyjaciela. Z każdą chwilą poświęconą na poszukiwania ogarniała go coraz większa niepewność. Nie mógł przestać myśleć, że zastawiono na niego pułapkę.

Po dojściu na szczyty gór zamykających pola wiśniowe, Bob ujrzał tuziny ślepi wpatrujących się w niego. Tryby okrutnego planu zostały wprawione w ruch. Planu, który mógł przypieczętować los Blobów na zawsze...

Opis rozgrywki

Grę obsługuje się nieco inaczej niż poprzednią część, choć niektóre rzeczy zostały zapożyczone. Pod TAB nie mamy tutaj mapy, lecz rozbudowany stan postępów w grze.

Statystyki dostępne pod TAB z Blobwars: Blob and Conquer

Nie ma także ekranu wyboru misji (można to zrobić w linii poleceń), gra odbywa się liniowo przez kolejne plansze. Sposób sterowania i widok kamery może wydać się na początku dziwaczny, a sam obraz zbyt ciemny. Szybkość ruchów kamery dostosujemy o opcjach, jasność także, do reszty zaś należy się przyzwyczaić.

Idea generalnie jest ta sama, rozwiązujemy kolejne zagadki logiczne, szukamy kluczy i kart dostępu, ratujemy MIA (zaginionych w akcji). Tu jednak pierwsza niespodzianka, zaginieni w akcji pomogą nam w rozgrywce. Jak? Dosłownie, zastępując nam partnera z brakującej opcji gry sieciowej...

Gra wraz z pomocnikami w Blobwars: Blob and Conquer

Spolszczenie

Gra jest w tej chwili tłumaczona przeze mnie. Niestety, nie wszystkie komunikaty są przystosowane do tłumaczenia, w tej chwili rozwiązujemy wraz z autorem ten problem. Spolszczenie znajdziesz już dostępne w grze po jej zainstalowaniu z repozytorium (najpewniej pakiet blobandconquer).

Problemy

Krzaki zamiast polskich liter

System musi mieć locale ustawione na UTF-8. Można to wymusić tymczasowo, uruchamiając grę w terminalu: